Botoks Botox Fiyatları Kaş Arası Göz Çevresi Alın Botoksu

Botoks Botox

Alın Kaş Arası Göz Çevresi Dudak Üstü Kırışıklıklardan Botoksla Kolaylıkla Kurtulabilirsiniz

Botoks Nedir Botoksun Etki Mekanizması Nasıldır

botoks_fiyatlari, botoks_merkezleriBotoks günümüz medikal estetik alanının belkide en olmazsa olmaz uygulamasıdır. Uygulaması basit, etkin sonuçlar alınabilen, güvenilir bir uygulama olduğu için hastalar tarafından oldukça fazla talep edilmektedir.

Peki nedir bu botoks?  Nasıl etki eder? Yan etkileri zararı var mıdır? Botoks nasıl yapılır? Bütün sorulara yanıt bulmaya çalışacağız. Botox (Botulinum toksini), Clostridium botulinum adlı bakteriden elde edilen bir çeşit toksindir. Toksin denilince hemen akla zehir geliyor ancak botoks kesinlikle yılan zehiri değildir. Botoks etki edebilmek için, sinir uçlarında elektriksel iletimi sağlayan maddelerin salınımını engelleyip, sinirler ile buranın hedefi olan kaslar arasındaki iletimi geçici olarak bloke eden bir etki mekanizması vardır. Sinir iletiminin durması, sinirin ulaştığı organın işlevlerinin azalmasını ya da tamamen kaybolmasını sağlar.

Klinik kullanımı için laboratuvar ortamında da üretilebilinen botoks uzun yıllar medikal estetik tıp alanında değişik hastalıklarda kullanılmış olup günümüzde estetik amaçlı uygulamalar sınıfında oldukça popüler hale gelmiştir. Belkide botoks günümüzün en yaygın estetik uygulamasıdır. Botoks'un etki mekanizmasından tıpta birçok alanda yararlanılmaktadır. Estetik plastik cerrahi alanında ise genellikle mimik kaslarının kasılması ile oluşan yüz ve boyun bölgesindeki kırışıklık ve çizgilenmeleri azaltmak, migren ağrıları tedavisinde ve aşırı terleyen bölgelerdeki terlemeyi azaltmak amacı ile kullanılır.

Botoks ile Kırışıklıklardan ve Çizgilerden Kurtulun

Yüzümüzdeki bizi rahatasız eden mimik, çizgi ve kırışıklıklardan ameliyatsız kurtulmanın en kolay çözümü olan botoks uygulaması, 15 yıldır güvenli ve başarılı bir şekilde estetik cerrahi sektöründe kullanıma girmiştir. Mimik kaslarının istemsiz hareketlerle yıllar boyunca hareket etmesi, üzerini örten deri üzerindeki kıvrımları belirgin hale getirir ve böylece yüzdeki dinamik çizgilenmeler yani kırışıklıklar ortaya çıkar.

En sık ortaya çıkan bu mimik çizgiler, alın, kaşlar arası, göz kenarları, kaz ayakları, dudak üstü, boyun platismal bantlar ve ağız çevresinde görülür. Alın ve göz kenarlarındaki çizgiler kişiye daha yaşlı bir görünüm, kaşlar arasındaki çizgiler ise kişiye çatık kaşlı, kızgın bir bakış ifadesi verir. Mimik kaslarına botoks uygulanarak bu kasların hareketleri zayıflatılabilir, kas hareketlerindeki azalma, üzerindeki derinin, kas hareketleri ile katlanmasını ve katlanmaya bağlı çizgilenmeyi de azaltır. Bu şekilde yaşlı ve kızgın olarak görünen yüz ifadesinde de belirgin bir düzelme sağlanır.

Kozmetik ile uğraşan hekimler kırışıklıkların deri altında yer alan kasların kasılması sonucu derinin çekilmesiyle oluştuğunu söylemektedir. Bu kasların gevşemesi sonucunda kırışıklıklar azalır veya tamamiyle ortadan kalkar.

Botoksla Hangi Kırışıklıklar Düzeltilebilir ?

Botoks tedavisine en iyi cevap veren kırışıklıklıklar alın çizgileri, göz etrafı kırışıklıkları, kaz ayakları ve kaşların arasındaki kırışıklıklardır. Botoks ayrıca çene ucu çizgilerine, dudak kenarı kaldırmada, dudak üstü sigara içme çizgilerinde, gülme çizgilerinde, boyundaki platismal bantların tedavisinde de kullanılabilir. Botoks tedavisine en iyi cevap veren kırışıklıklıklar alın, göz etrafı, dudak üstü ve kaşların arasındaki kırışıklıklardır.

Botoks bir dolgu maddesi değildir, dolayısıyla hacim kazandırma botoks ile mümkün olmamaktadır. Örneğin dudağa botoks uygulaması denildiğinde dudak üstü çizgilerine botoks yapılması anlaşılmalıdır, dudağın dolgunlaştırılması değil.

Botoksun Etkisi Ne Zaman Başlar Ne Kadar Sürer ?

Botoks uygulaması yapıldığında ilk üç gün bir değişiklik gözlenmez. Etki 3 gün sonra başlar, 15 gün sonra tam randımanlı hale gelir. Bu dönemden sonra etkide artış fazla gözlenmez, 3-4 aydan itibaren botoksun etkisi azalmaya başlar ve 6 ayın sonunda tamamen biter.

Alın Botoksu Nedir?

Alın bölgemizde mimik çizgi ve hareketlerimize bağlı genellikle yatay olan çizgilerdir. Özellikle kaşlarımızı kaldırdığımız zaman daha fazla belli olur. Alın bölgesine yapılan alın botoksu ile bu yatay ve bazen dikey çizgilerden kurtulmak mümkün olmaktadır. Alın botoksu kaş arası ve göz çevresi botoks uygulaması ile birlikte sıklıkla uygulanmaktadır. Alın kırışıklıklarında ilk tercih alın botoksu uygulamasıdır.

Kaş Arası Botoksu Nedir?

Özellikle kızdığımız zaman, ya da gözlerimizi odakladığımız zaman çok fazla belirgin olan iki kaş arası bölgede oluşan kırışıklıklardır. Bu kırışıklıklar insanı olduğundan daha sert ve sinirli göstermektedir. Firavun çizgileri de denilen bu bölgeye kaş arası botoks uygulaması son derece etkili bir sonuç alınmasını sağlamaktadır. Kaş arası botoksu sadece kaş arası alana değil kaşların üzerine doğru bulunan kas bölgesine yapılmaktadır.

Göz Çevresi Kaz Ayakları Botoksu Nedir?

İnsanlar güldükleri zaman göz çevreleri de buna eşlik eder. Bu yüzden göz çevresi kırışıklıkları oluşur. Yine zaman, yaş ve yapısal faktörlerle bu kırışıklılar artar. Göz çevresi botoks uygulaması bu alandaki kırışıklıkları büyük ölçüde azaltmaktadır. Göz çevresi botoksu kemik çerçevenin dışındaki kırışıklıklara yapılmaktadır. Göz kapağının altındaki kırışıklıklar ya da üst göz kapağındaki sarkmalar göz çevresi botoksu ile düzelmez..

Dudak Üstü Botoksu Nedir?

Hastalar bunu dudak botoksu olarak nitelendirmektedirler. Dudak üstünde bulunan genellikle sigara içimine bağlı dikey kırışıklıkları düzeltmede botox oldukça etkili olmaktadır. Dudak botoksu bir dolgu uygulaması değildir. Dolayısıyla hacim kazandırmaz. Sadece kırışıklıklar azalır. Bu bölgeye uygulanacak botoks diğer alanlardan farklılık göstermektedir. Genelde daha yüzeyel bir uygulama yapılmaktadır vede dozajı tek sefer yerine paylaştırarak yapmak sonuç ve hasta konforu açısından daha iyi netice vermektedir. Bunun haricinde dudak köşelerini aşağıya çeken kaslarada botox yapılabilmektedir. Bu durumda dudak köşeleri bir miktar yukarıya doğru döner ve mutsuz ifade yerini daha genç görünüme bırakır.

Çene Botoksu Nedir?

Çene uçlarında gülünce ya da konuşunca toparlak ve engebeli bir görünüm oluşmaktadır. İşte çene botoksu ya da çene ucu botoxu bu engebeleri kaldırmak amacıyla yapılmaktadır. Son derece basit ve etkili bir uygulamadır. Çene botoksu yüzün diğer alanlarıyla birlikte kombine edilmektedir.

Burun Botoksu Nedir?

Botoksun bir diğer kullanım alanı burun ucunu kaldırmaya yöneliktir. Bazı burunlarda burun ucu konuşurken ve gülerken aşağıya doğru sarkar ve yer değiştirir. İşte burun ucu botoksu da tam burada devreye girmektedir. Burnun alt kısımlarına yapılan botoksla burun uç kısmı bir miktar kalkmaktadır. Bu uygulama haricinde özellikle gülünce ortaya çıkan burnun üst ve yan kısımlarındaki kırışıklıkları düzeltmek amacıyla da botoks oldukça sık kullanılmaktadır. Burun botoksu burun kemerini düzeltmede kullanılmaz..

Botoks ile Kaşlarda Değişiklik Yaplabilir

Kırışıklar dışında botoks, kişiye yorgun bir ifade veren kaş düşüklüğünün tedavisinde kaş şekillendirme (kaş kaldırma), kızgın ifadeye sebep olan kaş arası ve üstü kasılmaların giderilmesinde cerrahi uygulamalara alternatif olmaktadır. Botoks ile kaş şekillendirme işlemi sonrası kaşlar 1-4 mm seviyesinde kalkabilmektedir. Elbette kaş kaldırma ameliyatı kadar kaşların kalıcı ve belirgin kalkması mümkün olmaz ancak botoks basit bir şekilde dinamizmi sağlar.

Ucuz Sahte Markalı Botoksdan Kaçının

Botoksla ilgili en önemli konulardan biri özellikle orjinal marka ve dozajlarda kullanılmasıdır. Piyasada çok çeşitli uzakdoğu ve Çin malı Botokslar bulunmaktadır. Hastaların mutlaka çok ucuz ve farklı isimlerden kaçınması gerekir. Dünyada Amerikan malı Allergan firmasının ürettiği Botoks markalı ürün ile İngiliz firmasının ürettiği Dysport markalı botoks orjinal olarak kabul edilmektedir. Botoks etkisi kesinlikle GEÇİCİ olup etki süresi kişinin kendi metabolizmasına bağlı olarak 4 aydan 6 aya kadar sürebilmektedir.

Aslında botoksun etkisi en fazla 6 ay sürsede düzenli uygulamalarla bir miktar kırışıklıklarda azalma meydana gelir buda sanki sürenin 6 aydan daha uzun gittiği hissini verebilir. Hastaların çok sordukları ve bilmeleri gereken diğer bir nokta botoks etkisi geçtikten sonra uygulama öncesi duruma dönüleceği ve hiçbir şekilde daha kötü ya da daha kırışık bir yapının oluşmayacağıdır. Botoks uygulamaları uzun zamandır yapılmakta olup bugüne kadar hastalara gerçekten sorun çıkartabilecek tehlikeli bir yan etki resmi olarak yayınlanmamış olmakla birlikte uygun olmayan doz ve yanlış uygulamalarla istenmeyen ve fakat kesinlikle hiçbir şey yapılmasa dahi tamamen geçici yan etkiler meydana gelebilmektedir.

Botoks etken maddesi çok düşük miktarlarda enjekte edildiği için, tedavi güvenli, yan etkiler minimaldir. En sık yan etki uygulama alanlarında olabilecek oldukça küçük kızarıklık ve morarmalardır. Diğer bir yan etki göz kapaklarında ve kaşta olabilecxek düşmeler olup düzeltme tedavisi ile çok çabuk giderilebilmektedir. Ayrıca uygulamalar sonucunda düzeltme uygulaması ile giderilebilen asimetrik kaş kalkmaları görülebilmektedir.

Botoks Nasıl Uygulanır ?

Botox, uygulama yapılacak bölgelere çok ince özel botoks iğneleriyle enjekte edilmektedir. İğneler o kadar incedir ki ağrı duyulmaz. Ancak botoks ilacını verirken hafif bir yanma hissedilmektedir. Uygulama çok pratik olduğu için 5-10 dakika sürede yapılmaktadır. Sonrasında kızarıklık, şişlik yaratmaz, tamamen normal görünüme dönersiniz.

Botoks Felç mi Eder?

Botoksun etkisi kalıcı değildir, ortalama 6 ay kadar sürer, kalıcı bir etkiden bahsedilemez. Dolayısıyla kalıcı bir felçten söz etmek mümkün değildir. Botoksun etki mekanizmasında ise kasa verilen elektriksel emri ya da iletiyi geçici bir süre durdurur. Bu sayede mimik kaslarımızı yeteri kadar oynatamayız ve buradaki kırışıklıklar silinir.

Botoks ve İfadesiz Yüz?

Botoks uygulaması yapıldığı zaman ifadenin olmadığı ya da herkezin birbirine benzeyeceği iddiası tamamen yersiz bir anlayıştır. Doğal botoks uygulamaları ile kaslarınızı Botoksa rağmen eğer isterseniz hareket ettirebilirsiniz. Dolayısıyla kimse botoks yaptırdığınızı fark etmeyecektir. Ancak bazı hastalar hiç kaslarının hareket etmesini istemeyebilir, hiç mimik yapmak istemeyebilir. Bu durumda daha fazla dozlarla enjeksiyon yapılır. Ben uygulamalarımda kesinlikle doğal görünüme özen göstererek enjeksiyon yapmaktayım. Hasta tamamen kendisi gibi görünecek ancak kırışıklıkları düzelecektir.

Yan Etkileri Nelerdir?

Botox un bilinen kalıcı ve zararlı hiç bir yan etkisi yoktur. Etkisi sadece uygulama bölgesiyle sınırlıdır, vücutta sistemik bir yan etki yaratmaz. 24 saat içerisinde vücuttan atılır ve en önemlisi maksimum etkisi yani kaslardaki gevşeklik süresi 6 aydır. Oluşabilecek yan etkiler enjeksiyon yerine ait yan etkilerdir. Uygulama anında iğneye bağlı kızarıklıklar ise kısa bir süre sonra geçecektir. Eğer küçük kılcal damarlar zedelenirse en fazla 2-3 gün süren morluk oluşacaktır. Botoks zararlı bir madde değildir, bilinen zararları sadece enjeksiyon yerinde olabilecek morarma, kızarıklardır. Eğer botoks yanlış uygulama alanlarına uygun olmayan dozlarda yapılırsa bazen göz kapaklarında tamamen geçici olmak kaydıyla düşüklük meydana gelebilir. Böyle bir durum olursa verilecek göz damlalaıryla kaslar güçlendirilecek ve 3-4 gün içinde problem düzelecektir.

Botoks Allerji Yaratır mı?

Botoksa karşı bilinen bir allerji yoktur, dolayısıyla botoks yapılınca allerji oluşmaz. Belki sürülen krem, topikal temizliyicelere karşı hassasiyet olabilir. Yani kısacası botoks allerji yaratmaz. Çok sık aralıklarla (1-2 ay) uygulama yapıldığında uzun zamanda botoksa karşı nadiren antikor üretildiği tesbit edilmiştir. Bu durum ise sadece botoxun etkisini azaltan bir durumdur.

Botoks Kremi Var mıdır?

Ne botoks etkili bir krem, ne de botoxun krem hali bulunmamaktadır. Dolayısıyla hastalar bir ürün alırken buna dikkat etmelidirler. Hiç bir krem, ilaç uygulaması botoks etkisi yaratmaz.

Botoks Erkeklerede Uygulanabilir mi?

Botoks gerek erkeklerde gerekse de bayanlarda uygulanabilen bir tedavi aracıdır. Erkeklerde de özellikle kaş arası, alın, göz çevresi çizgileri çok belirgin olabilmektedir. Dolayısıyla erkek hastalara da botoks yaygın olarak kullanılmaktadır.

Kalıcı Botoks Var mı?

Elbette tüm hastalar uygulama yapıldıklarında etkinin hep devam etmesini isterler ve hayal ederler. Bu yüzden de kalıcı botoks var mı? şeklinde sorularla karşı karşıya kalabilmekteyiz. Maalesef botoksun etkisi 6 ay ile sınırlıdır ve hiç bir şekilde hiçbir madde botoks etkisi gösterip hayat boyu kalıcı olamamaktadır. Elbette farklı başka uygulamalar yapılabilmektedir, ancak hiç bir kırışıklık uygulaması ömür boyu kalıcı değildir.

Botoks Fiyatları Ücretleri Nasıldır ?

Her klinik ya da merkezde botoks fiyatları farklı olabilir. Botoks fiyatları uygulama yapılacak alan saysına bağlı olarak değişir. Örneğin sadece kaş arası botoksu ile kaş arası göz çevresi botoksunun ücreti aynı olmaz. Ne kadar çok alana uygulama yapılırsa buna bağlı olarak botoks ücreti değişir. Yine terleme tedavisinde yapılan botoks fiyatları, migren tedavisinde uygulanan botoks fiyatı kırışıklık tedavisinde uygulanan botox fiyatlarına göre değişiklik gösterecektir. Çok ucuz fiyatlaı botoks uygulamalarından sağlığınız amaçlı kaçınmalısınız. Bunlar çoğu zaman etken maddenin az olduğu beklemiş uygulamalar olabilmektedir.

Botoks ile Aşırı Terleme Tedavisi

botoks_ücreti, botoks_istanbul, goz_cevresi_kas_arasi_alin-botoksuBotoksun kozmetolojide diğer bir kullanım alanı ise aşırı terleme ve buna bağlı koku gibi değişik rahatsızlıkların geçici olarak düzeltilmesidir. Koltuk altı, el ve ayaklarda yoğunlaşan ve tıp dilinde "hiperhidrozis" olarak adlandırılan aşırı terleme hastalığına karşı botoks son yıllarda oldukça fazla kullanım alanı bulmuştur. Bazen tamamen yapısal, genetik özelliklerle oluşan terleme bazen de altta yatan stres, emosyonel değişiklikler, hetecan, emetik ilaçlar, insülinler gibi uyarıcı hormon ilaçlar, hipertiroidi tiroid bezinin aşırı çalışması, böbrek üstü bezi hastalıkları, menopoz, hipoglisemi, şişmanlık, bazı kanserlerin tedavisinde kullanılan ilaçlar ve hormonlar terlemenin başlıca nedenleri arasında bulunmaktadır.

Bazen yapısal olarakda çok fazla terleme gözükebilir. Buda hastaları hem kendidinden hem de çevresinden soyutlar. Bu durum rahatsızlık verdiğinde, terlemenin yoğun olduğu deri altına uygun dozlarda enjekte edilen botoks, ter bezlerine ulaşan sinirlerin çalışmasını geçici süre engelleyerek ter üretimini ve terin aktarılmasını engellemektedir. Botoks, çok ince uçlu özel botoks iğneleriyle aşırı terleyen bölgeye sık aralıklarla uygulanır. Uygulama kas içine değil hemen yüzeyel deri altına yapılmaktadır. Uygulamadan sonraki ilk hafta içerisinde düzelme başlar. Botoksun etkisi genellikle 6 ile 8 ay sürer, etki geçmeye başladığında ikinci uygulama yapılır. Kişiye bağlı olarak ter bezlerinden aşırı ter salgılanmasını belli bir sürelik durdurmak ve böylece özellikle yaz aylarında gerek koltuk altı gerek avuç içi gerekse ayak tabanı terlemesi giderilebilmektedir.

Botoksla Migren Tedavisi

Botoksun bir başka kullanım alanıda migren ağrıları tedavisidir. Özellikle başın ön kısmından kaynaklanan migren ağrılarını 6 aylık bir süre boyunca düzeltmektedir. Bu ağrılar özellikle sinirlerin kaslar arasında sıkışmasıyla ortaya çıkmaktadır. Botoks uygulaması sonrası kaslarda oluşacak gevşeme ağrı mekanizmasını ortadan kaldırmaktadır. Bu amaçla sıklıkla alın ve kaş arasına botoks uygulanmaktadır.Tavsiye Et    Yazdır

Bize Sorun
Estetik Cerrahi Ameliyatları
Burun Ameliyatı
 
Burun Ameliyatı
 
Burun Ucu Ameliyatı
 
Revizyon Burun Ameliyatı
 
Bilgisayarda Burun Tasarımı
Yüz Estetiği Ameliyatları
 
Alın Germe Ameliyatı
 
Göz Kapağı Estetiği
 
Kaş Kaldırma Ameliyatı
 
Yüz Germe Ameliyatı
 
Orta Yüz Germe
 
Yüz İmplantları
 
Dermabrazyon
Kulak Estetiği Ameliyatı
 
Kepçe Kulak Ameliyatı
 
Kulak Memesi Küçültme
Estetik Meme Ameliyatı
 
Meme Büyütme Ameliyatı
 
Silikon Göğüs Protezleri
 
Yağ Enjeksiyonu İle Meme Büyütme
 
Meme Küçültme Ameliyatı
 
Meme Dikleştirme Ameliyatı
Jinekomasti Ameliyatı
Vücut Estetiği Ameliyatları
 
Liposuction Yağ Aldırma
 
Lazer Liposuction
 
Karın Germe Ameliyatı
 
Kol Bacak Germe
 
Kalça Estetiği
 
Çarpık Bacak Estetiği
Genital Bölge Estetik Ameliyatları
 
Labioplasti
 
Vajina Daraltma Ameliyatı
 
Kızlık Zarı Dikimi
 
Penis Estetiği
Yara İzi Revizyonları
Jilet İzi Tedavisi
Yağ Enjeksiyonu
Saç Ekimi
Medikal Estetik Uygulamalar
 
Botoks Botox
 
Dudak Dolgunlaştırma
 
Yüze Dolgu Uygulamaları
 
Ben Tedavisi
 
Lazerle Dövme Sildirme
 
Lazerle Sivilce İzi Tedavisi
Ulthera Ameliyatsız Yüz Estetiği
Zeltiq Soğuk Lipoliz
Erbium Yag ve Fraksiyonel Lazer
Karbondioksit Fraksiyonel Lazer
Spectra Q Switched Nd Yag Lazer
İple Estetik
Plastik Rekonstrüktif Cerrahi
Estetik Ameliyat Fiyatları
 
Estetik Ameliyat Fiyatları
 
Burun Ameliyatı Fiyatı
 
Meme Dikleştirme Ameliyatı Fiyatları
 
Meme Büyütme Ameliyatı Fiyatları
 
Meme Küçültme Ameliyatı Fiyatları
Cosmetic Surgery Turkey
Facebook' da Bizi Beğenin
Duyurular
Başka Bir İlde Şubemiz Bulunmamaktadır.
MİAPLAST OLARAK HİÇBİR YERDE ŞUBEMİZ YOKTUR. ÖZELLİKLE İZMİT KOCAELİ NDE KENDİSİNİ ŞUBEMİZ OLARAK TANITAN, KUAFÖR SALONU OLDUĞU HALDE RUHSATSIZ LAZER

Tüm Duyurular

İLETİŞİM BİLGİLERİ
Adres: Abdi İpekci Cad. Bronz Sok. 7/B
Maçka İstanbul
E-Mail: info@ardakatircioglu.com
Telefon: 0212 296 74 42
SOSYAL PAYLAŞIM
Facebook
Facebook

Bu sitede Mplus Portal yazılımları kullanılmaktadır.